NB!

Седмицата (31 март – 5 април)
Тази седмица – текстове от Стефан Иванов, Борислав Михайловски, Светла Енчева, Емилия Милчева, Павлина Върбанова, Хестър Гартрел и нов епизод от рубриката „Т.Е. от Е.Т.“.

Имаш Пеевски – пиеш мляко
Колко е важен Пеевски за „стабилността“? С невъоръжено око се вижда, че колкото по-стабилен е той, толкова по-стабилна е и самата стабилност. Стабилно ли ви е? Ако още не ви е станало, текстът на Емилия Милчева обяснява защо нищо няма да мръдне, докато човекът с „грижата за хората“ е наоколо.

Имаме ли експертиза за тарифите?
Тъй като всички тук сме „бенефициенти“ на „експертизата“ на Павлина Върбанова, нека ви кажем, че този път определено ни е вдигнала мерника! Паронимите, които ни сервира в априлската порция език, са доста жилави и неведнъж са ни вкарвали в грешка.

Гражданско участие и взаимопомощ сред политическа апатия
Дали гражданската активност на местно равнище е показателна за силата на гражданското общество на национално ниво? Хестър Гартрел от „Екипът на София“ смята, че тази активност по-скоро може да е показателна за провала на държавата.

Т.Е. от Е.Т. – епизод 9
... в който нищо не е смешно, но истината е, че то и никога не е било смешно.

Педофилията, срещу която се протестира, и педофилията, за която се мълчи
Гражданският гняв, изразяващ се в протести срещу насилието над деца и срещу неработещата държава, е абсолютно оправдан. Но е важно, когато си отваряме очите за едно, да не ги затваряме за друго. От Светла Енчева.

На второ четене: „Една стара история“
Възможно ли е един литературен текст да наподобява смислово и структурно политическата и социалната ситуация в България? Стефан Иванов ни убеждава (за пореден път), че няма по-достоверно огледало от литературата – дори когато тя е радикално експериментална.