NB!

Имаш Пеевски – пиеш мляко
Колко е важен Пеевски за „стабилността“? С невъоръжено око се вижда, че колкото по-стабилен е той, толкова по-стабилна е и самата стабилност. Стабилно ли ви е? Ако още не ви е станало, текстът на Емилия Милчева обяснява защо нищо няма да мръдне, докато човекът с „грижата за хората“ е наоколо.

Имаме ли експертиза за тарифите?
Тъй като всички тук сме „бенефициенти“ на „експертизата“ на Павлина Върбанова, нека ви кажа, че не знам за „тарифите“, но този път определено ни е вдигнала мерника! Паронимите, които ни сервира в априлската порция език, са доста жилави и неведнъж са ни вкарвали в грешка.

Гражданско участие и взаимопомощ сред политическа апатия
Дали гражданската активност на местно равнище е показателна за силата на гражданското общество на национално ниво? Хестър Гартрел от „Екипът на София“ смята, че тази активност по-скоро може да е показателна за провала на държавата.

Т.Е. от Е.Т. – епизод 9
... в който нищо не е смешно, но истината е, че то и никога не е било смешно.

Педофилията, срещу която се протестира, и педофилията, за която се мълчи
Гражданският гняв, изразяващ се в протести срещу насилието над деца и срещу неработещата държава, е абсолютно оправдан. Но е важно, когато си отваряме очите за едно, да не ги затваряме за друго. От Светла Енчева.

На второ четене: „Една стара история“
Възможно ли е един литературен текст да наподобява смислово и структурно политическата и социалната ситуация в България? Стефан Иванов ни убеждава (за пореден път), че няма по-достоверно огледало от литературата – дори когато тя е радикално експериментална.

Има ли криза в българското кино?
Какво не му е наред на българското кино и къде се чупят нещата още на законово равнище? Какво може да се направи, за да започне Националният филмов център да подпомага създаването на качествени филми? На тези въпроси дава своите отговори Борислав Михайловски.